Plaka Tanıma Sistemleri

Koşarsa Bilişim Teknolojileri Plaka Tanıma SistemiPlaka Tanıma Sistemi ile, trafikte seyir halinde bulunan araçların çalıntı olup olmadığı çok kolay bir şekilde anlaşılabileceği gibi, trafik ile ilgili birçok istatistik veri de, otomatik olarak elde edilecektir.

Özellikle araç hırsızlığının çok yoğun olduğu İstanbul ilinde, önemli faydalar sağlayacak bir uygulamadır. Belirli geçiş noktalarına kurulacak bu sistem ile suçla mücadelede önemli başarılar sağlanabilecektir.

Sistem Windows, Linux ve Android işletim sistemleri ile çalışmaktadır.

Sistemin Bileşenleri

Plaka Tanıma Sisteminin içeriğini aşağıdaki öğeler oluşturmaktadır:

Kamera: Görüntü almak maksadıyla kullanılır.

Aydınlatma: Her koşulda, aynı kalitede görüntü alınmasını sağlamak için kullanılan ışık (genellikle kızıl ötesi) kaynağı.

Çerçeve Yakalayıcı: Bilgisayarın görüntüdeki bilgiyi okuyabilmesine yarayan ve kameralarla bilgisayar arasında işlem yapan bir ara yüzdür.

Bilgisayar: Linux, Windows ve Android işletim sistemi çalıştıran ve PTS sisteminin okuma yazma tanımlama ve benzeri tüm uygulamalarını çalıştırmaya yarayan bir bilgisayar.

Yazılım: Okuma işlemi için gerekli olan program.

Donanım: Yazılımlarla ve bilgisayarlarla kameralar arasında iletişimi kuran denetleyen ve organize eden parçalar ve kartlar.

Veri Tabanı: Önceden kaydedilmiş bilgilerin kayıtlı olduğu bir yerel bilgi bankasıdır. Burada okuma sonuçları, kayıtları ve isteğe göre başka kayıtlar tutulabilmektedir.

Koşarsa Bilişim Teknolojileri Plaka Tanıma Sistemi     Koşarsa Bilişim Teknolojileri Plaka Tanıma Sistemi